עשיר ר”ת עיניים שיניים ידיים ורגליים

מאת: הרב רפאל סלומון

ישנה אמרה שעשיר זה ר"ת עיניים שיניים ידיים ורגליים. בשבוע שעבר למדתי על בשרי כמה זה נכון. הכל התחיל מחולשה וכאבים ברגל חשבתי שזו הצטננות ושריר תפוס ואז גליתי שזו שושנה ברגל ומאז אני מוגבל, אנטיוויוטיקה בוריד, אישפוז ועוד.

למדתי כמה דברים: א. להגיד תודה לה' על שאנחנו בריאים - רצים כל היום, הולכים מכאן לשם ופתאום אתה רואה שגם ללכת על שתי רגליים זה לא פשוט.

ב. ביום א' שעבר בבוקר, כשעוד חשבתי שאני יכול ללכת, יצאתי מהרכב ומרוב כאבים לא יכולתי לזוז אלא רק להשען על הרכב. עבר שם ילד קטן וחמוד ושאל אותי אם אני צריך עזרה... איך יעזור לי? אם אשען עליו ניפול שנינו ביחד! אבל השאלה עצמה חיממה את הלב. בהרבה מקרים בחיים למדתי שכדאי להציע עזרה גם אם האדם שהצעתי לו לא רוצה לקבלה. עצם ההצעה מחממת את הלב.

ג. כמובן המסר הפנימי ככתוב בחסידות " מה' מצעדי גבר כוננו" כל מקום שאתה מגיע אליו הרי זו חלק מהתוכנית האלוקית בין אם הגעת ברצונך ובין אם הקב"ה הביא אותך לשם ללא תיכנוניך. בחדר שבו הייתי מאושפז שכב יהודי לא צעיר. הנחנו תפילין פעמיים ביחד. זו היתה הפעם הראשונה שהניח מאז מלחמת ההתשה. אז כל יהודי שאתה פוגש - בעבודה, בטרמפ, באוטובוס, במקרה ושלא במקרה (ומקרה זה 'רק מה'') - תבדקו איך אפשר לנצל את המפגש הזה על מנת לקרבו ליהדות.

שתף לחברים

שתף